Loader

Torba Yay

Bir insan ömrünün 3’te 1’lik kısmını uykuda geçirmektedir. Uyku da geçirilen süre kadar, uykunun da kaliteli olması büyük önem arz ediyor. Uykuda geçirilen sürenin kalitesi de kendimiz için seçmiş olduğumuz yatak ile doğru orantılı olarak değişmektedir. Sağlıklı ve rahat uyku için insanlara sunulan torba yay teknolojisi, konforu, kalitesi ve dayanıklılığı ile trendi günden güne artan bir ivme göstermektedir.

Torba yay sisteminde üretilecek yatağın sertliğine göre, farklı tel çapları kullanılır. Farklı tel çaplarında üretilen yay sistemi tela ile ayrı ayrı paketlenir. Her biri ayrı paketlenen ve birbirinden bağımsız çalışabilen yaylar vücut yapısına anında adapte olur ve doğru omurga desteği sağlayarak uyku kalitesini hissedecek derecede artırır. Aynı zamanda hareket özgürlüğü sağlayarak eşlerin dönüş hareketlerinden etkilenmemesini sağlar.

Torba yaylar tek tel çaplarında üretilebildiği gibi farklı tel çaplarının bir araya gelmesiyle de 3 bölgeli, 5 bölgeli ve 7 bölgeli olarak üretilebilir. Bu durumda yatağın belirli bölgelerine farklı sertlikte üretilen torba yaylar kullanılır. Vücudun daha ağır kısımlarına, tel çapı daha kalın olan yaylar kullanılarak daha kullanışlı olması sağlanır.  Farklı kalınlıktaki teller bel, boyun, sırt ve kalça gibi noktalar için gereken desteği ve basıncı en uygun şekilde sağlar. Vücudun omurga yapısını dik tutarak, omurgaya uygulanan basıncı en aza indirger. Böylece kişi hangi şekilde yatarsa yatsın, uyku süresince doğru desteği almaya devam eder.

ÜRETİM ÖZELLİKLERİ

Torba Yay Çapı

2,90 mm - 7 mm

Torba Yay Yüksekliği

5 cm - 20 cm

Torba Yay Tel Çapı

1,20 mm - 2,10 mm

Metrekareye Düşen Yay Adedi

220 - 680 Adet

Çerçeve

*Standart Lamet Çerçeve 1,40 mm

*Dairesel Çerçeve

*Çerçevesiz

Torba Karkas Paketleme

*Rulo Sarımlı (5 erli ve 10 arlı sarımlar halinde paketleme.)

*Ölçü durumuna göre sayılar artabilir veya azalabilir.

*Palet üzerinde

Torba Karkas Dizilim


*Paralel Dizilim

* Nested ( Bal Peteği) Dizilim

*High-Low Dizilim

Üretim Şekli

Boyuna Üretim – LDP

Enine Üretim – WDP

Zone (Bölge) Dizilimi

3 - 5 - 7 Bölgeli Üretim. (İhtiyaca göre bölge sayısı değişiklik gösterebilir.)

Yapıştırma


*Ortadan Yapıştırma

* Alt Üst Tela Şeklinde Yapıştırma

*Hem Alt Üst Tela- Hem Ortadan Yapıştırma

En Ebatı

Maksimum 200 cm

Boy Ebatı

İstenilen Ölçülerde Üretilebilir.