Preaload Image

NEDEN TORBA YAY?

We have a lot of way to learn for your choice.

Maximum Hava

Maksimum hava sirkülasyonu ile kötü koku ve bakteri oluşumu engellenir.

Çevre Dostu

Çevre dostu üretim ve paketleme ile çevreye olan zararlarını en aza indirgemeyi hedefliyor.

Zonlu Yataklar

Farklı tel çapları kullanılarak oluşturulan bölgeli(zonlu) yataklar, vücudun belirli bölgelerine farklı basınçlar uygulayarak dinlenmesine yardımcı olur.

Bağımsız Çlışan

Birbirinden bağımsız çalışan yaylar sayesinde konforlu ve kesintisiz uyku deneyimi.

ZONLU TORBA YAY BİLGİLERİ

Zonlu yani bölgeli torba yaylar müşterilerden gelen talepler doğrultusunda 1, 3, 5, 7, 9 bölgeli olarak üretilmesi mümkündür. Bölgeli yataklarda birbirinden farklı tel çapları kullanılır. Vücudun daha ağır kısımlarına, tel çapı daha kalın olan yaylar kullanılarak daha kullanışlı olması sağlanır. Bölgeli yataklar sırt, bel, boyun ve dizleri en doğru şekilde destekler. Vücudun omurga yapısını dik tutarak, omurgaya uygulanan basıncı en aza indirger ve konforlu bir uyku sağlar.

TORBA YAY ÜRETİLEBİLİRLİK

Torba Yay Yüksekliği 5cm – 20 cm
Torba Yay Tel Çapı 1,10 mm – 2,10 mm
Metrekareye Düşen Yay Adedi 220-680 adet

Çerçeve

*Standart Lamet Çerçeve 1,40 mm

*Dairesel Çerçeve

*Çerçevesiz

Olarak üretim yapılabilir.

Torba Karkas Paketleme

*Rulo Sarımlı (5 erli ve 10 arlı sarımlar halinde paketleme.)

**Ölçü durumuna göre sayılar artabilir veya azalabilir.

*Palet üzerinde

Torba Karkas Dizilim

*Paralel Dizilim

* Nested ( Bal Peteği) Dizilim

*High-Low Dizilim

Üretim Şekli Boyuna Üretim – LDP

Enine Üretim – WDP

Zone (Bölge) Dizilimi 3-5-7 Zone Dizilimi.

Yapıştırma

*Ortadan Yapıştırma

* Alt Üst Tela Şeklinde Yapıştırma

*Hem Alt Üst Tela- Hem Ortadan Yapıştırma

TORBA (PAKET) YAY SİSTEMİ

Daha konforlu bir uyku sağlaması ile torba yayların tercihi günden güne artan bir popülarite kazanmaktadır.

Torba yayların, bağımlı ya da bağımsız olması yatağın esneme durumunu etkiler ve değiştirir. Paket yaylar, vücudun yapısına göre esneklik gösterebilir ve istenilen bölge kadar farklı tel çaplarında üretilebilir.

Paket yay ya da torba yay yay sisteminde yay sarmalları birbirlerine bağlı değildir. Torba yayların üretiminde 60 gr/m2 – 70 gr/m2 – 80 gr/m2 spunbonded telalar kullanılmaktadır. Çelik tellerden üretilen yaylar telaların içerisine hapsedilirek, bağımsız çalışması sağlanır bu sebepten dolayı esneklik gösterir. Yay, torba içerisinde olduğundan dolayı, yatak dışına çıkması ya da deformasyona uğraması da ortadan kalkar. Bu yataklar insan vücuduna uyum sağlayarak vücut basıncını yatağa eşit olarak dağıtır ve vücudun hareketlerine göre şekil alabilir. Kan dolaşımını rahatlatarak uyku konforunu maksimuma çıkartır. Omurga uyku esnasında, bağımsız çalışan torba yaylar sayesinde daha sağlıklı bir şekil alır ve sabahları zinde uyanmamızı sağlar.

Torba yaylar hareketlerin hissedilebilirliğini azalttığı için, eşler birlikte uyurken birbirlerinin hareketlerinden daha az etkilenir.

Sevke hazır edilen torba yay karkasları belirli ölçülerde ve ebatlarda rulo halinde sarılarak ergonomik hale getirilerek istifleme sırasında kaplayacağı yerden tasarruf edilir. Bu sayede kolaylıkla sevk edilebilir.