Preaload Image

Hasçelik Halat

1989 yılında kayseri de, kablo sektörüne monotoron halat üretmek için kurulan has çelik ve halat san. Tic. A.ş, sürekli gelişen teknolojilere ve pazarlara uyum sağlamak için, ürün portföyünü kısa sürede genişletmiştir.

Hakkında

İlk aşamada çok telli halat ve yaylık çelik tel üretimiyle büyümeye başlamış; sonrasında, alüminyum iletken ve kablo üretimiyle gelişmesini sürdürmüştür. Çeyrek asrı aşkın çalışma süresinde üretim tesisi sayısını 5’e yükseltmiş, metal matris a.ş ile yaylık çelik tel, alüminyum kablo üretimi için Coreal a.ş yi hizmete açmış, son olarak ta bakır ve alüminyum kablo üretimi için has çelik kablo tesislerini faaliyete geçirmiştir. Has çelik ve halat san. Tic. A.ş, ana üretimi olan çok telli halatın yanı sıra monotoron halat, alüminyum çelik öz ve endüstriyel çelik tel üretimi ile hem yurtiçi hem de yurtdışında müşterilerine hizmet vermektedir. Büyüyen fabrika sahası ve makine parkuru sayesinde dünya standartlarına (en/astm/apı vb.) Uygun üretim yaparak, müşterilerinin ihtiyacı olan ürünleri zamanın da üreten has çelik ve halat san. Tic. Aş. Mevcut üretimi olan, genel amaçlı halatlar, asansör halatları, balıkçı halatları, dönmez halatlar ve bariyer halatlarının yanı sıra, kompakt, swage, özü plastik kaplamalı yüksek mukavemetli halatlar, yüksek performanslı, ağır galvanizli halatlar ve enerji iletim hatlarında kullanılan topraklama halatları ve opwg gibi özel ürünlerle de müşterilerine hizmet vermektedir. Kaliteye önem veren, çevreye duyarlı has çelik ve halat san. Tic. Aş, tse, ıso 9000 kalite belgelerine, asansör halatları için tüv-süd kalite belgesine, tse-ıso-14000 çevre belgesine ve ayrıca yerli ve yabancı bağımsız kuruluşlar tarafından ürünlere özel çok sayıda kalite-proses belgesine sahiptir. “hasçelik halat’ı sektörün lideri yapan prensiplerinden taviz vermeden, ölçek ekonomisinin kuralları doğrultusunda bulunduğu konumu ilerletmek “ vizyonunu benimseyerek, çevreye duyarlı, sosyal ve toplumsal sorumluluğunun bilincinde olan yapısı ile büyümeye devam edecek, “altın damar” kalitelisi ile sektörde dünya markası olma yolundaki hedefini sürdürecektir. Saygılarımızla hasçelik halat

Türkiye’nin öncü ve en büyük alüminyum iletkenli kablo üretisi olan Hasçelik Kablo San. Tic. A.Ş., Avrupa’nın da en büyük üreticilerinden birisidir. 2008 yılından bu yana Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ndeki modern tesislerinde üretim yapan Hasçelik Kablo, bugün toplam 130.000m2 alanda 60.000m2’si kapalı tesislerinde 450 çalışanı ile 65 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Ürün gamında;

1 kV aluminum ve bakır iletkenli enerji kabloları (Alçak Gerilim)

10 kV – 66 kV gerilim aralığında alüminyum ve bakır iletkenli enerji kabloları (Orta Gerilim)

AAC, ACSR, AAAC İletkenler

OPGW, Aluminum Clad Topraklama İletkenleri

Bakır Topraklama İletkenleri

Alüminyum ve Bakır Filmaşinler

imalatlarını gerçekleştirmektedir. Ayrıca 2016 yılında 154 kV Yüksek Gerilim Yer Altı Enerji Kabloları imalatına da başlayacaktır.

Yüksek kalite ile sürekli gelişim ilkesi ışığında 2014 yılında yine Kayseri Organize Sanai Bölgesinde 45000m2 alan üzerinde 15.00 m2 kapalı alanca 2. fabrikasını hizmete alan Hasçelik Kablo, 2. imalat teisisnde OPGW, Alüminyum Clad Teller ve Topraklama İletkenleri, Optik Fiberli Paslanmaz Çelik Tüp, Optik Fiberli Alüminyum Tüp imalatına başlamıştır.

Bugün 2 tesiste faaliyetlerini sürdüen HAsçelik Kablo, Türkiye’nin en büyük 212. sanayi kuruluşudur.

Saygılarımızla

Hasçelik Kablo San. Tic. A.Ş.

Hasbiotech

2009 yılında kurulan firmamız Hasbiotech, vizyonunu ve misyonunu belirlerken Türk tıbbının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yenilikçi ve öncü tedavilere odaklanmıştır. Onkoloji ve yara tedavisi başta olmak üzere hematolojik, metabolik ve kronik hastalıklarda kullanılan ilaçlarla ilgili çalışmalar devam etmektedir. Amacımız, mevcut tedavi seçeneklerine yeni alternatifler geliştirebilmek, güncel biyoteknolojik ve ileri tedavi yöntemlerini araştırarak kullanıma sunabilmek, attığımız adımlarla dünyada tanınan bir firma olabilmek, kurduğumuz ve kuracağımız iş ortaklıklarında güven ortamı çerçevesinde kalıcılığı sağlayabilmek, etkili, dinamik, hızlı organize olabilen ve değişen şartlara kolay adaptasyon sağlayabilen bir firma olabilmektir. Tüm bunların yanında, Hasbiotech hammadde dahil orijinal bir Türk ilacı üretme konusunda da hedeflerini belirlemiştir. Bu bağlamda, öncelikle biyoteknolojik ürünlerin ülkemizde üretilmesine fırsat sağlayacak bir üretim tesisi çalışmaları devam etmektedir. Esnek ve yenilikçi iş geliştirme modelleri ve inovatif AR-GE projeleriyle firmamızın sürekliliğini sağlama arzusundayız.

Hakkında

imalatlarını gerçekleştirmektedir. Ayrıca 2016 yılında 154 kV Yüksek Gerilim Yer Altı Enerji Kabloları imalatına da başlayacaktır. Yüksek kalite ile sürekli gelişim ilkesi ışığında 2014 yılında yine Kayseri Organize Sanai Bölgesinde 45000m2 alan üzerinde 15.00 m2 kapalı alanca 2. fabrikasını hizmete alan Hasçelik Kablo, 2. imalat teisisnde OPGW, Alüminyum Clad Teller ve Topraklama İletkenleri, Optik Fiberli Paslanmaz Çelik Tüp, Optik Fiberli Alüminyum Tüp imalatına başlamıştır. Bugün 2 tesiste faaliyetlerini sürdüen HAsçelik Kablo, Türkiye’nin en büyük 212. sanayi kuruluşudur. Saygılarımızla

Hasçelik Kablo San. Tic. A.Ş.

Coreal

is located in Free Zone of Kayseri, TURKEY and member of the leading Turkish Steel and Aluminium manufacturer group company of Turkey,has been producing following products since 1989. Our main industry is Electrical Conductor and Cable manufacturing as well as telecommunication industry.

Materials For Electricity Distribution and Transmission lines

 • Aluminum Wire Rods
  • EC Grade 1370
  • 6101 T1 and 6101 T4 Grade
  • 6201 series
  • 8000 series
  • Al 59
  • Al 1120
  • Al/Zr ZTAL
 • Bare Aluminium Conductors
  • All Aluminium Conductors (AAC)
  • All Aluminium Alloy Conductors (AAAC)
  • Aluminium Conductors Aluminium Alloy Reinforced (ACAR)
  • Aluminium Conductors Steel Reinforced (ACSR)
 • Service Drop Conductors
  • Covered Line Wire
  • Duplex Service Drop
  • Triplex Service Drop
  • Quadruplex Service Drop
 • 600 V Secondary UD Cables
  • Single Conductor Secondary UD
  • Duplex Conductor Secondary UD
  • Triplex Conductor Secondary UD
  • Quadruplex Conductor Secondary UD
 • Building Wire
  • SER Aluminium Conductors
  • SEU Aluminium Conductors
  • XHHW Aluminium Conductors
 • ABC Cables
 • Guy Wire
Hakkında

We delivered a lot of Conductors for the construction of Transmission lines in 33 kV, 134 kV, and 380 kV. We have the biggest Capacity in Turkey and exporting word wide.

Materials For Other Industries

 • Galvanized, single stranded ropes for A.C.S.R and telecommunication cables
 • High carbon steel wire for springs and other purposes from 0.20 mm diameter to 2.0 mm diameter.
 • Hot dip galvanised steel wire for roping, fencing and other purposes from 0.20 mm diameter to 4.0 mm diameter.

TECHNOLOGY

With modern facilities, equipment and technologies, plus engineers with many years of experience in production, Coreal is producing steel and aluminium products to stringent world standards ASTM, BS, or DIN. With a strong commitment to quality COREAL has developed a quality control team inspecting quality throughout every phase of the production.

With such commitment and as an ISO 9001 and ISO 14000 Certified manufacture, costumers can be assured of product that is uniform, consistent and high quality.

Along with the quality product COREAL is dedicated to providing service required by costumer throughout the world. From meeting specific costumer requirement to dependable on time deliveries, COREAL has proven itself to costumer in Europe, USA, The Middle East, Asia and Africa and its quality is certified by UL CERTIFICATE (U.S.A), GHOST CERTIFICATE (RUSSIA), GECOL (ALGERIA), MINISTRY OF ENERGY OF IRAQ e.t.c.

EUROPE

We developed new Aluminium Alloy Wire Rod for production of All Aluminium Alloy Conductor for Overhead transmission and distribution lines. This new type of conductor is used in hot temperature as an alternative to ACSR Conductors. The conductivity is more than regular conductor and performance and service life is longer. We are exporting those type of materials Aluminum Alloy Wire Rods and AAAC Contactors mainly to major Aluminium Wire producers of Europe such Nexans, Prysmian, De Angeli Group and to other major Cable and Conductor manufacturers worldwide.

Coreal San. Tic. A.Ş.